Завдання для Істориків

День 1 (23.01.17)
Реєстрація учасників веб-квесту (заповнити реєстраційну форму на Головній сторінці)

День 2 (24.01.17)
Використовуючи запропоновані джерела, опрацювати  матеріал по темі "Електричний заряд" та дати відповіді на запитання. За кожну правильну відповідь учасник отримує 1 бал до загальної кількості балів.




                                                                    День 3 (25.01.17)
·         Ввів загальноприйняте тепер позначення електрично заряджених станів «+» і «-»;
·         пояснив принцип дії лейденської банки, встановивши, що головну роль у ній відіграє діелектрик, що розділяє електропровідні обкладки;
·         встановив тотожність атмосферного і одержуваного за допомогою тертя електрики і навів доказ електричної природи блискавки;
·         встановив, що металеві вістря, з'єднані з землею, знімають електричні заряди з заряджених тіл навіть без зіткнення з ними і запропонував у 1752 році проект блискавковідводу;
·         висунув ідею електричного двигуна і продемонстрував «електричне колесо», що обертається під дією електростатичних сил;
·         вперше застосував електричну іскру для вибуху пороху.


Назвіть цього винахідника. 
Відповідь відправляти на електронну адресу viktoriakrisiuk@gmail.com.

                                                                    День 4 (26.01.17)


Походив із сербської сім'ї, згодом став громадянином США.  Найбільш відомий своїми винаходами у галузі електрики, магнетизму та електротехніки. Зокрема йому належать винаходи змінного струму, поліфазової системи та електродвигуна зі змінним струмом. Був ключовою фігурою при побудові першої гідроелектростанції на Ніагарському водоспаді. Одиниця вимірювання магнітної індукції в системі СІ названа на честь дослідника.
Назвати вченого. В якому році він був номінований на Нобелівську премію з фізики? Чи отмав він її?
Відповідь відправляти на електронну адресу viktoriakrisiuk@gmail.com.

 
                                                                    День 5 (27.01.17)
До кінця XVIII ст. електричні явища вивчалися тільки якісно, а електричні машини переважно виконували роль іграшок для розваг аристократії. Перехід до кількісних характеристик, а потім і до практичного застосування електрики став можливим тіль­ки після того, як французький дослідник Шарль Кулон  у 1785 р. встановив закон взаємодії точкових зарядів. З того часу вчення про електрику перетворилося на точну науку.

Кулон сконструював надзвичайно чутливий прилад, який він назвав крутильними терезами. Пізніше вчений використав крутильні терези для вимірювання сили взаємодії точкових зарядів.
Поясніть принцип дії цього пристрою.
Відповідь відправляти на електронну адресу viktoriakrisiuk@gmail.com.


                                                                   День 6 (30.01.17)


Давньоримський письменник і вчений Пліній Старший повідомляє в своїй відомій енциклопедичній праці «Природничій  історії», що жреці під час обрядів переводили блискавку в землю використовуючи для цього високі металеві жердини. Наукове пояснення блискавковідводів, які в побуті неправильно називають громовідводами, з'явилось лише в середині XVIII ст. в працях Ломоносова, Франкліна та інших учених.

Викристовуючи джерела, поясніть, як працює блискавковідвід.
Відповідь відправляти на електронну адресу viktoriakrisiuk@gmail.com.


                                                                    День 7 (31.01.17)


Перше найпростіше хімічне джерело струму, яке не втратило практичного значення й тепер, створив у 1799 р. італійський фізик Алессандро Вольта і назвав його гальванічним елементом на честь засновника вчення про електрику Луїджі Гальвані. Цей елемент давав напругу близько 1 вольта (1В). З метою одержання вищої напруги, Вольта побудував батарею (так званий вольтів стовп) з 20 цинкових, 20 мідних і 20 суконних кружечків, покладених один на одного (дивитись малюнок).
Як можна виготовити найпростіший гальванічний елемент?
Як працює гальванічний елемент? Яке його призначення?

Відповідь відправляти на електронну адресу viktoriakrisiuk@gmail.com.


                                                                     День 8 (01.02.17)
Вчений, що першим в світі в 1802 році описав явище електричної дуги, експериментував на собі. У той час не було таких приладів, як амперметр або вольтметр, тому перевіряв якість роботи батарей за відчуттім від електричного струму в пальцях. А щоб відчувати дуже слабкі струми, вчений спеціально зрізав верхній шар шкіри з кінчиків пальців. Назвіть вченого.  
Відповідь відправляти на електронну адресу viktoriakrisiuk@gmail.com.



                                                                      День 9 (02.02.17)



                                                                      

                                                                День 10 (03.02.17)
Створіть публікацію про роль електрики в житті людини, а також,  доповніть її відгуком про свою участь у веб-квесті. Чи корисною для Вас вона була? Що нове дізнались? Що сподобалось найбільше? Які недоліки?(за недоліки оцінка знижуватись не будеJ)
Публікацію можна оформити у вигляді текстового документа у програмі Microsoft Office Word (1-2 сторінки) або Microsoft Office Publisher.

Роботи приймаються до  4.02.17 00:00 год (viktoriakrisiuk@gmail.com).

Немає коментарів:

Дописати коментар