Завдання для Фізиків-дослідників

День 1 (23.01.17)
Реєстрація учасників веб-квесту (заповнити реєстраційну форму на Головній сторінці).

День 2 (24.01.17)

Електрика – явище природи, пов’язане з існуванням, рухом і взаємодією електричних зарядів.
Електричні явища лежать в основі сучасних засобів виробництва, транспортування й розподілу енергії, а тому є основою численних застосувань в сучасній технології. Використовуючи пошукові системи, з'ясувати, яким був перший прилад, що використовував електрику, як він виглядав. Який його принцип роботи? Повідомлення оформити у вигляді текстового файлу (1-2 сторінки, формат А4, шрифт - 14) і відправити на електронну адресу viktoriakrisiuk@gmail.com.
Вартість завдання - 3 бали за повну і вичерпну відповідь.

                                                                      День 3 (25.01.17)

Легка металева кулька висить на шовковій нитці, торкаючись електрично нейтральної металевої палички. Коли до іншого кінця металевої палички, не торкаючись її, підносять іншу заряджену кульку, кулька на нитці відхиляється (рисунок до задачі). Поясніть це явище.

Відповідь відправляти на електронну адресу viktoriakrisiuk@gmail.com.


                                                                      День 4 (26.01.17)

Використовуючи запропоновані джерела, опрацювати  матеріал по темі "Електричні явища" та дати відповіді на запитання. За кожну правильну відповідь учасник отримує 1 бал до загальної кількості балів.



                                                                      День 5 (27.01.17)

Яке явище ми спостерігаємо на запропонованому відео? Які прилади використовуються? Описати, що відбувається під час досліду.

Відповідь відправляти на електронну адресу viktoriakrisiuk@gmail.com.

                                                                День 6 (30.01.17)

Блискавка — електричний розряд між хмарами або між хмарою і землею. У процесі утворення опадів у хмарі відбувається електризація крапель або льодяних частинок. Внаслідок сильних висхідних потоків повітря в хмарі утворюються відокремлені області, заряджені різнойменними зарядами. Коли напруженість електричного поля у хмарі або між нижньою зарядженою областю і землею досягає пробійного значення, виникає блискавка.
У кожну секунду близько 50 блискавок ударяють в поверхню землі, і в середньому кожен її квадратний кілометр блискавка потрапляє шість разів за рік. 
Користуючись мапою частоти ударів блискавки, визначте місце на нашій планеті, де найчастіше протягом року спалахують блискавки.

Мапа частоти ударів блискавки (на км² у рік).  

А також, скориставшись сайтом https://www.lightningmaps.org/ , визначте місце на планеті Земля, де найбільше спалахнуло блискавок в момент виконання Вами цього завдання.
Відповідь відправляти на електронну адресу viktoriakrisiuk@gmail.com.

                                                                  День 7 (31.01.17)
Найпростіший гальванічний елемент ви можете виготовити в домашніх умовах. Для цього вам потрібні лимон, мідний дріт і залізний цвях.
Виготовте джерело струму та переконайтеся, що воно працює, з’єднавши його провідниками із гальванометром (дивитись малюнок).
Які ще, на Вашу думку, овочі та фрукти можна використовувати для цього? Чи можна в такий спосіб отримати джерело, від якого можна було б зарядити мобільний телефон?
Відповідь відправляти на електронну адресу viktoriakrisiuk@gmail.com.

                                                                  День 8 (01.02.17)
Електричний вугор з Амазонки б'є струмом з напругою понад 500 вольт. Що жителі Амазонки роблять перед тим, як починають ловити електричних вугрів?
Відповідь відправляти на електронну адресу viktoriakrisiuk@gmail.com.


                                                                    День 9 (02.02.17)





                                                                     День 10 (03.02.17)
Створіть публікацію про роль електрики в житті людини, а також,  доповніть її відгуком про свою участь у веб-квесті. Чи корисною для Вас вона була? Що нове дізнались? Що сподобалось найбільше? Які недоліки?(за недоліки оцінка знижуватись не будеJ)
Публікацію можна оформити у вигляді текстового документа у програмі Microsoft Office Word (1-2 сторінки) або Microsoft Office Publisher.

Роботи приймаються до  4.02.17 00:00 год (viktoriakrisiuk@gmail.com).

Немає коментарів:

Дописати коментар